Tarih: 26.02.2021

WOW - Dünya Kadınlar Festivali İstanbul, WOW Vakfı ortaklığında, British Council ve Sabancı Vakfı işbirliği ile ilk kez 5-6-7 Mart tarihlerinde dijital olarak düzenlenecek.
 
WOW Vakfı ortaklığında, British Council ve Sabancı Vakfı işbirliği ile Türkiye’de, 5-6-7 Mart tarihlerinde düzenlenecek festivalde, toplumsal cinsiyetin hayatlarımızı nasıl etkilediği Şehir Hayatına Katılım, Şehrin Görünmeyen Yüzü, Şehirde Dayanışma alt temaları çerçevesinde ele alınacak. Dijital ortamda gerçekleşecek festivalde, sanat ve sivil toplum alanlarından kadınların imza attığı çalışmalara yer verilecek. 
 
WOW - Dünya Kadınlar Festivali, kadınları destekleyerek, kadınların karşılaştığı güçlükleri ve daha eşit bir dünya için oluşturdukları çözümleri görünür kılmayı hedefleyen ‘Şehirde Kadın Olmak’ ana temasıyla yapılacak.
 
Pembe Hayat KuirFest’te Festival’de
 
Festivalin son günü 7 Mart’ta, Pembe Hayat KuirFest adına Çiğdem Erdöl, Doğukan Karahan’ın atölye yürütücüsü olarak katılacağı “Anlatmak ve Dinlemek: Sosyal Hizmet ve Drama Kesişiminde Bir Atölye” başlıklı etkinlik yapılacak. 
Etkinlik, sahnede ve yaşamda dinlemek ve ifade etmek eylemlerine alan yaratmayı hedefleyen çalışmalardan oluşuyor. İçeriğini, drama ve sosyal hizmetler alanlarının kesişimindeki araçları kullanarak kolektif bir araştırma yapmak üzerinden kuruyor. 
 
 

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org