Tarih: 15.4.2020

Pembe Hayat’ın da destekleyicileri arasında bulunduğu, “COVID-19 Salgınının Trans Bireylerin Sağlığına Etkileri” adlı anketi doldurarak COVID-19 salgının transların sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerin belirlenmesine ve bunların en aza indirilmesine yardımcı olabilirsiniz.

Tamamen anonim olan “COVID-19 Salgının Trans Bireylerin Sağlığına Etkileri” başlıklı anket, 16 yaş ve üzeri kendisini trans olarak tanımlayanların ya da hissedenlerin, COVID-19 kaynaklı durumlardan kişisel olarak nasıl etkilendiklerini anlamaya çalışıyor. Çalışma, COVID-19 salgınının sonucunda devlet yetkilileri tarafından getirilen sınırlamaların, transların aldığı sağlık hizmetlerinde ne gibi sonuçlar doğurduğunu araştırmak için hazırlanmıştır. Salgının, transların fiziksel ve zihinsel sağlıklarında oluşturduğu sonuçları belirleyerek oluşan olumsuz etkilerin en aza indirilmesi için de çalışmalar yapmayı amaçlıyor.
 

Türkiye’den Pembe Hayat Destekçi

Türkiye’den Pembe Hayat LGBT+ Dayanışma Derneği’nin destekleyicileri arasında bulunduğu çalışmanın Almanya, Rusya ve Belçika’dan toplamda 8 partneri bulunmaktadır. Türkçe dahil, 6 dilde yayımlanan anketin süresi 20 dakikadır.

Araştırmaya katkı da bulunmak isterseniz, anketi buradan doldurabilirsiniz.

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org