Tarih: 19.03.2020

Pembe Hayat aktivistleri, korona günlerinde evde sıkılan lubunyaları bilgilendirmeye ve eğlendirmeye devam ediyor. Bugünün konuğu olan derneğin Sosyal Hizmet Uzmanı Doğukan Karahan, uyum sürecine dair bilgilerle 19.00’da yayında olacak!

Koronavirüs nedeniyle karantina günlerinde evde olan LGBTİ+’lara ulaşabilmek ve LGBTİ+’ların bir arada olabilmesini sağlamak amacıyla her gün 19.00’da canlı yayında olacak dernek aktivistleri, güllümden deneyime pek çok konuyla Pembe Hayat takipçileriyle buluşacak.
 
İlk gün yayınını gerçekleştiren Derin Akıllı, kendi deneyimi üzerinden uyum sürecinin yasal ve hukuki prosedürlerini, hormon sürecinde hissettiklerini ve açılma süreçlerini anlatarak izleyicilerle interaktif bir söyleşi gerçekleştirdi. Toplamda 528 kişi tarafından izlenen yayın, kaydedilerek yetişemeyen kişiler için Pembe Hayat Instagram sayfasında yayımlandı.
 

Doğukan Karahan ile Cinsiyet Uyum Sürecine Dair Her Şey!

Bugünün konuğu ise derneğin Sosyal Hizmet Uzmanı Doğukan Karahan. 19.00’da Instagram üzerinden yapacağı yayında cinsiyet uyum sürecine dair bilgi aktarımı yapacak olan Karahan, yayına dair ipuçlarını paylaşıyor:
 
“Cinsiyet uyum süreci, herkesin hakkında farklı şeyler bildiği bir süreç. Gerek internet ortamından, gerekse kulaktan kulağa yayılan bilgilerle kimi zaman sürecimize dair doğru adımlar atarken kimi zaman da yanlış adımlar atabiliyoruz. Canlı yayın serimizin ikinci bölümünde birlikte sürecin hem hastane hem de hukuki prosedürlerini konuşup, sizden gelen sorularla birlikte sürece dair merak ettiğiniz her şeyi cevaplıyor olacağız. Sürece başlama adımı, hastaneler, hormon kullanımı, ameliyat izin davası, kimlikteki cinsiyet hanesinin değiştirilmesi davası ve sürece dair her şey...”
 
Instagram: @pembehayatlgbti

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org