Tarih: 14.10.2019

Pembe Hayat Derneği tarafından düzenlenen Öğrenci Buluşması 19 Ekim’de yeni döneme başlıyor! Katılmak için etkinlik@pembehayat.org ‘a mail atınız.

Pembe Hayat Derneği tarafından düzenlenen Öğrenci Buluşması 19 Ekim’de yeni döneme başlıyor! Katılmak için etkinlik@pembehayat.org ‘a mail atınız.
Pembe Hayat Derneği, her dönem faaliyetleri arasına Öğrenci Buluşması’nı da ekleyerek öğrenci LGBTİ+’ların bir araya gelmesini teşvik etmeyi amaçlıyor. Geçtiğimiz dönem düzenlenen toplantılar pek çok üniversite topluluğunun ve bağımsız aktivistin katılımı ile gerçekleşti. Toplantıya katılan LGBTİ+ öğrenciler okullarında yaşadıkları akran zorbalıkları, örgütlenme güçlükleri ve diğer pek çok şeyden bahsederken birlikte nasıl çalışabileceklerinin üzerine de konuştu.
 
Ardından hak ihlali raporlaması üzerine konuşan öğrenciler, Murat Korkmaz’ın hazırlamış olduğu “2016-2017 yılında Türkiye’deki Üniversitelerde LGBT+ Öğrencilere Yönelik Gerçekleştirilen Ayrımcılıklar” isimli raporu Murat Korkmaz’ın sunumu ile hep birlikte incelediler.
 
Bu dönem düzenlenecek Öğrenci Buluşması’nın ilki 19 Ekim’de başlıyor! Farklı okullardan temsilcilerin bir araya gelip ortak hareket nasıl edilebileceğinin konuşulacağı etkinliğe katılmak için etkinlik@pembehayat.org’a mail atarak bilgi alabilirsiniz!

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org