Tarih: 10.09.2019

Kadıköy Kent Konseyi LGBTİ+ Meclisi, yeni dönemi açmak üzere 12 Eylül Perşembe günü 18.00’da açık çağrılı toplantıya çağırıyor.

Kadıköy’de yaşayan LGBTİ+’ların taleplerini gündeme getirmeyi ve sorunlarına çözüm bulmayı amaçlayan Kadıköy Kent Konseyi LGBTİ+ Meclisi, meclis çalışmalarına katılmak isteyen herkes için 12 Eylül Perşembe günü, Kadıköy Belediyesi karşı binasında açık çağrılı toplantı düzenliyor.
 

Kadıköy Kent Konseyi LGBTİ+ Meclisi kimdir?

“Kadıköy’de yaşayan LGBTİ+’ların taleplerini gündeme getirmeyi ve sorunlarına çözüm bulmayı amaçlayan Kadıköy Kent Konseyi LGBTİ+ Meclisi, LGBTİ+’ların kentsel yaşamın her alanına etkin olarak katılımını sağlamak için öneri ve projeler üretir. Bu öneri ve projeler doğrultusunda yerel hizmetlerin yürütülmesinde ve iyileştirilmesinde sorumluluk üstlenir ve katkıda bulunur.
 
Kadıköy Kent Konseyi LGBTİ+ Meclisi toplumsal cinsiyet, cinsel yönelim, cinsiyet kimliği, cinsiyet karakteristiği, cinsiyet ifadesi, cinsel çekim, romantik yönelim ve benzeri cinsel temelli tüm ayrımcılık biçimlerine karşıdır. Bununla birlikte dil, din, mezhep, ırk, sınıf, etnik ve bölgesel köken, vatandaşlık, yaş, engellilik, kültür, eğitim, düşünce ve insan onuruna aykırı herhangi başka bir ayrım ifade eden her türlü ayrımcılığı reddeder. Toplumsal çeşitliliğin barış içinde ve hak eşitliği temelinde bir arada yaşanması yönünde bir bakış açısını benimser. İnsan merkezciliği reddederek tüm canlıların yaşam haklarının korunması gerektiğini kabul eder.
 
Sokakta, okulda, işte, mecliste... Her yerde olduğumuz gibi yerel yönetimlerde de var olduğumuzu gösteriyoruz. Kent hepimizin! Öyleyse bu ortak alanımızı hep birlikte yönetebilmeliyiz. Kadıköy Kent Konseyi LGBTİ+ Meclisi, LGBTİ+’ların kentsel yaşamın her alanına etkin katılımı için çalışma yürütmek isteyen her kesimden gönüllünün katılımına açıktır. Gönüllümüz olun, birlikte başaralım!”
 
Adres: Hasanpaşa Mah. Kurbağalıdere Cad. Ecevit Apt. No: 21/1 (Kadıköy Belediyesi karşısı)
 
Kadıköy Kent Konseyi LGBTİ+ Meclisi’ni takip etmek için tıklayınız.

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org