Ankara Film Festivali´nde

Tarlabaşı`nda oturan dört transkadının hayat hikayesine dokunan, Emre Yalgın ve Zeynep Özcan`ın senaryosunu yazdığı Teslimiyet filmi Ankara Film Festivali'nde yarışacak 11 uzun metrajlı filmin arasında yer alıyor.

Beyaz Perdedeki Travestilik

Sinema başladığından beri erkekler kadınları oynadı. Genellikle seri filmlerde, gözden uzak bir şekilde, elbiseli ve peruklu bir dublör tehlikeli sahnelerde kadın kahramanın yerine geçerdi.

Biz Bu Oyunu Gördük! Seyirci Kalmayacağız!

LGBT Örgütleri Avcılar'da trans kadın Seda'nın darp edilmesi ve sonrasında ölmesi nedeniyle basın açıklaması yayınladı. Nefret çığırtkanlıklarının nefret suçlarına yol açtığının bir kez daha gözlemlendiğini dile getiren LGBT örgütleri 'Biz bu oyunu gördük!, Seyirci Kalmatacağız!'isimi bir basın açıklaması yayınladı.

Pembe Hayat'dan Açıklama

1 Şubat 2013 tarihinde Sosyalist EBT Hareketi adındaki grup, kendi web-blogları aracılığı ile 2010-2012 yılları arasındaki yönetim kurulu üyemiz Kemal Ördek'i ve derneğimizi kastederek şu ifadede bulunmuştur: 'K.Ö. eşcinsel hakları sektöründeki kariyerine, yöneticisi olduğu derneğin proje gelirlerinden yüklü miktarda parayı zimmetine geçirdiğinin açığa çıkmasının ardından dövülerek dernekten atılmasıyla ara veriyor.'

Avcılar'da Evleri Mühürlenen Translardan Açıklama

Avcılar'da süregelen transseksüel kadın linç kampanyası bugün nihai amacına ulaşmıştır. Hiçbir gerekçe ve delil gösterilmeden evlerimiz mühürlendi ve elimizde zar zor alabildiğimiz bir iki parça kıyafetlerimizle kışın ortasında sokakta kaldık. Bütün resmi kurumlara başvurmamıza rağmen hiçbir açıklama yapma gereği duymadan evlerimizden atıldık.

Nefreti Durdurun!

LGBT örgütleri Antalya'daki nefret cinayetini kınayan bir basın açıklaması yayınladı. Basın açıklamasında 'nefreti körükleyerek, öldürülmemizi daha ne zamana kadar seyredeceksiniz'''kaç kişinin daha öldürülmesi gerekiyor'diye sorarak, LGBT bireyleri ayrımcılık ve şiddete karşı koruyacak yasal düzenlemeleri talep ettiklerini dile getirdi.

Pembe Hayat ve Kaos GL'den Antalya Trans Cinayeti Basın Açıklaması

Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği ve Kaos GL Derneği Antalya'da işlenen nefret cinayetine ilişkin bir basın açıklaması yayınladı. Yayınladıkları basın açıklamasıyla LGBT toplumuna başsağlığı dileyen Kaos GL ve Pembe Hayat aynı zamanda Hükümete, 'suça ortak olmayın, anayasal taleplerimizi görmezden gelmeyin'diye çağrı yaptı.

Maltepe'deki Transfobik Saldırılara Karşı Basın Açıklaması

Muhafazakar AKP iktidarının nefret ve korku toplumu yaratmaya çalıştığının farkındayız. Ama bizler her seferinde adalet ve özgürlük çığlığını daha da yükselterek bu korkunç projeyi boşa çıkaracağız. Adliye, karakol kapılarında ve sokaklarda adaleti aramaya devam edeceğiz. Özgürlük eşitlik umudumuzu bitiremeyeceksiniz, gözümüzdeki ışıltıyı söndüremeyeceksiniz.

Sessiz Kalma Suça Ortak Olma Demek İçin!

3 Nisan 2012 Salı günü 18:00'de Yüksel Caddesi İnsan Hakları Anıtı'nda mumlarımızı yakıyoruz! Tuğçe, İzmir'in Karabağlar İlçesi'nde bir aracın içindeyken kafasına tek kurşun sıkılarak öldürüldü. Henüz 23 yaşındaydı!.

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org