Trans Hayatlar

Çalışma Hayatında Translar: “Barış içerisinde yaşamak istiyoruz”

Hayatın her alanında olduğu gibi, çalışma hayatında da ayrımcılığa uğruyor ve zoluklar yaşıyoruz. Ancak her birimizin hikayesi bambaşka. Pembe Hayat olarak biz de sizin kendi hikayenizi duyurmak için ilk olarak trans özelinde başladığımız bu röportaj serimizle kamu ve özel sektörde çalışan LGBTİ+’ların yaşadıklarını kendi cümleleriyle anlatmak ve seslerini duyurmak istedik.

Sadece Sinan

Uzun bir aradan sonra 'Trans Hayatlar' yeni bir yazıyla dönemi açtı. Fırat Varatyan tarafından düzenlene Pembe Hayat Trans Hayatlar köşesinde bu sefer Sinan'ın hikayesi bizlerle.

Doğurmadan Anneydim Ben

Transların gerçek hayat hikâyelerini paylaştıkları röportajlardan hazırlanan "Trans Hayatlar" serisi devam ediyor: Eylem anlatıyor: "Önce koli kesmeyi öğrendim, sonra madiliği' Ben de anneydim işte, titrerdi yüreğim' Kaydettin di mi hepsini orospu''

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

bilgi@pembehayat.org