Mükremin Gezgin: “Videolarımı milyonlar alkışladı”

Armağan Çağlayan YouTube'da yayınladığı Gör Beni programında sosyal medya fenomeni Mükremin Gezgin'i ağırladı. 

Hamilelik ve doğum videolarıyla sosyal medya kullanıcılarının tepkisine maruz kalan ve gelen tepkilerin ardından hedef gösterilen ve hakkında soruşturma başlatılan Gezgin, Armağan Çağlayan’ın 'Gör Beni' programında, tepkilerden sonra dışarı çıkamadığını söyledi.

“İnsanlar kurgu olduğunu biliyordu”

Hamilelik videolarını nasıl çekmeye başladığını anlatan Gezgin, "Her şey başlı başına bir kurguydu. İnsanlar da biliyordu benim yaptığımın kurgu olduğunu. İnsanlar sevdi bunu, 9 ay boyunca yolda gören bütün anneler, kadınlar benim karnımı öpüyordu. Hep alkış yaptılar ama son anda gol yaptılar. Yanlış bir şey yaptığımı düşünmüyorum" dedi. 

Hakkında soruşturma başlatılan Gezgin, insanların, dine aykırı olduğu gerekçesiyle kendisini şikayet ettiklerini belirterek, "Bunu başta şikayet etmeleri gerekirdi. 'Başta alkış yapacağınıza 'dur' diyebilirdiniz" şeklinde konuştu.

“Videolarımı  milyonlar alkışladı”

Gezgin, Armağan Çağlayan'ın "Hamilelik fikri nereden çıktı?" sorusu üzerine sözlerine şöyle devam etti:

"Bir anda oturuyordum, ben dedim hamileyim... Bir tiyatro yapacağım dedim... Bir kurgu, senaryo hazırlayacağım dedim. İlk başta tabii ki korku oldu içimde... 'Bunu yaparsam acaba ne olur?' diye düşündüm. Ama atınca baktım milyonlar alkış yaptı. Herkes çok sevdi. Arabayla yolda yürüyemiyordum. Ama son dakika sadece gündem yaratmak için unutulan isimler zirve yapmak için konuştular."

Videolarından dolayı pişmanlık duymadığını söyleyen Gezgin, "Bir erkek hamile kalamaz ki... Bir erkeğin zaten çocuğu olamaz. Art niyetli bir şey yapmadım. Ben kadınları zaten çok seviyorum. Benim görünümüm erkek olabilir ama ben zaten kendimi kadın görüyorum" diye konuştu.

“Olaydan sonra dışarı çıkamıyorum”

Hedef gösterilmesinin ardından ölüm korkusu yaşadığını belirten Gezgin, sözlerine şöyle devam etti:

"Olaydan sonra dışarı çıkamıyorum. Çünkü bir kişi bana zarar vererek kahraman olmaya çalışıyor. Bir yere gideceksem de araba ile gidiyorum. Halkımız LGBTİ bireylerine sahip çıkmıyor. Annem yaşananlardan dolayı çok üzülüyor. Babamın karşısına çıkamıyorum, utanıyorum. Baba hasreti çekiyorum. Babam benim bu durumlarımı bilmiyor. Bu yaşananları bilmiyor, hiç duymadı. Duysa anneme tepki gösterir. Amcalarım da annemi arayarak 'soyadını değiştirsin' diyor. Annem ortada kaldığı için zor durumda. O yüzden hiçbir anneye saygısızlık yapmam. Yeni şarkı çıkarmıştım, kariyerime öyle devam edeceğim. TikTok hesabım kapatıldı ama videolar çekmeye devam edeceğim. Ölümü göze olarak videolar çektim. Yaşananlarda dolayı herkes benimle olan videolarını silmeye başladı."