Tarih: 17.03.2023

Pembe Hayat LGBTİ+ Dayanışma Derneği’nin ilk kez düzenleyeceği, “Trans Aktivistler için Medya Atölyeleri” 8 - 9 Nisan tarihlerinde çevrimiçi olarak yapılacak.

Trans Aktivistler için Medya Atölyeleri; haber üretmek, hikayelerini/deneyimlerini yazmak, Pembe Hayat’ın gönüllü trans medya ağında yer almak isteyen LGBTİ+’lara açıktır.

Atölyelerde katılımcılar; haber yazmaya dair temel beceri ve teknikleri öğrenmenin yanı sıra; hak odaklı habercilik, toplumsal cinsiyet odaklı habercilik, sivil toplum haberciliği merkezinde haber üretmeyi ve yazmayı; medyada LGBTİ+’ların temsili ve nefret söylemine yönelik örneklerle birlikte; görünürlük ve temsil noktasında hikaye anlatıcılığı üzerinden habere bakmayı ve haber üretimindeki potansiyeli ortaya çıkaran, yeni ve ilgi çekici hikayeleri paylaşmaya yardımcı olan dijital araçları öğrenecekler. 

- Katılımcı başvurularında trans aktivistlere öncelik verilecektir.

- Atölyeler sadece 18 yaş üstüne açıktır.

Atölye Tarih ve Saatleri:

8 Nisan Cumartesi I 13.00-18.00
9 Nisan Pazar I 13.00-18.00

Başvuru formu, 31 Mart saat 18:00’e kadar açık kalacaktır. Bu tarih ve saatten sonra yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Başvuru formunda belirttiğiniz e-posta adresiniz üzerinden sizinle iletişime geçeceğiz. E-posta adresinizin güncel ve doğru olduğundan lütfen emin olun ve gmail kullanmıyorsanız buluşma tarihi öncesi spam kutunuzu kontrol etmeyi unutmayınız.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN.

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

bilgi@pembehayat.org