Tarih: 06.03.2023

Depremden etkilenen trans ve cinsiyet çeşitliliğine sahip bireylerin;

1. Halihazırda süreci Adana’da (Çukurova Üni. Balcalı Hastanesi) devam eden kişilerin  süreçlerinde hangi aşamada olduklarını aktardıkları takdirde sevk kağıdıyla birlikte cinsiyet uyum süreçleri Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılmaya başlanmıştır. Randevu süreciyle ilgili detaylı bilgiye Muamma LGBTİ+ Derneği’nin info@muammalgbti.org e-mail adresine e-mail göndererek erişebilirsiniz.

2. Cinsiyet uyum sürecine devam eden ve psikiyatri sürecinin tamamlamış trans ve cinsiyet çeşitliliğine sahip kişilerin (depremden ve Cerrahpaşa’nın yıkım kararından etkilenenler dahil) hormon terapisi aksamaması için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokronoloji Bilim Dalı’nda endokronoloji takipleri yapılacaktır. Randevu süreciyle ilgili detaylı bilgiye 18 Haziran LGBTİ+ Derneği’nin bu linkteki formunu doldurarak erişebilirsiniz.


 

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

bilgi@pembehayat.org