Tarih: 22.11.2022

Kolektif ve bağımsız örgütlenen Trans Onur Haftası gönüllülerini arıyor. 

“Dayanışmaya ve bir arada olmaya çok ihtiyacımız var” diyen Trans Onur Haftası, 30 Kasım Çarşamba günü saat 19:00’da yapılacak toplantıya davet ediyor. Mekan bilgisi için @transprideistanbul üzerinden DM yoluyla iletişime geçebilrisiniz. 

Trans Onur Haftası,  “2010 yılında çıktığımız bu yolda hep birlikte direndik. Yeri geldi gullüm alıktık yeri geldi madileştik ama birbirimizden vazgeçmedik.Nefretin körüklendiği, sirkaflarımızın kapatıldığı, çarklarımızın ablukaya alındığı bu süreçte gündem ve politikalarımızı biz belirleyelim. Bağımsız örgütlenecek trans hareketin güçlendiriciliğine inanıyoruz, sokağa inanıyoruz, devletçe tanınmayan cinsiyetlerimiz yüzünden iş bulamamaya değil, her alanda varolmaya inanıyoruz. Gel konuşalım, dayanışmaya ve bir arada olmaya çok ihtiyacımız var. 30 Kasım'da yapılacak toplantıda seni de görmek istiyoruz” diyerek gönüllülerine çağrıda bulundu. 

 

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

bilgi@pembehayat.org