Tarih: 20.11.2022

Pembe Hayat Derneği, Sivil Düşün Derneği’nin desteğiyle, 20 Kasım Nefret Suçu Mağduru Transları Anma Günü kapsamında bu yıl, 19-20 Kasım tarihlerinde “Trans Aktivistlere Kapasite Güçlendirme Atölyeleri” düzenledi.

Türkiye’nin farklı şehirlerinden 12 Trans aktiviste Kapasite Güçlendirme atölyeleri verildi.  İstanbul, İzmir, Mersin, Siirt, Antalya, Diyarbakır, Bursa, Eskişehir, Samsun ve Ankara’dan trans aktivistlerin katıldığı atölyeler 19-20 Kasım tarihlerinde gerçekleşti.

Eğitimlerde; Translara Karşı Hak İhlalleri Raporlaması ve İzleme Atölyesi, Kaynak Geliştirme Atölyesi, Savunuculuk ve Lobi Atölyesi, Trans Örgütlenmesi, Kültür ve Sanat Yoluyla Örgütlenme, Dernekler Mevzuatı ve Terörün Finansmanını Engelleme Yasası, Finansal Raporlama - İzleme ve Denetim atölyeleri verildi. 

 

 

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

bilgi@pembehayat.org