Tarih: 21.09.2022

Genç LGBTİ+ Derneği’nin bu yıl dördüncüsünü düzenleyeceği Bi+Forum 23-26 Eylül’de yapılacak. 

Bi+ Görünürlük Haftası kapsamında; bi+ kimlikleri görünür kılmak, bi+ fobi ve bi+ silinmesine karşı mücadele etmek ve bi+'lara kendini ifade edebilecekleri alanlar açmak için Genç LGBTİ+ Derneği tarafından yapılan Bi+ Forum bu yıl, #BiİhtimalBiliyorum temasıyla gerçekleşecek.

23 Eylül Bi+ Görünürlük Gününde YouTube canlı yayını ile başlayacak 4. Bi+ Forum, 24 Eylül'de zoomda gerçekleşecek kapalı oturum ile devam edecek. Forum, 25-26 Eylül'de ruh sağlığı alanında çalışan uzmanlara yönelik etkinlikler ile sonlanacak. 

Bi+ aktivistler Hatice Demir, Marsel Tuğkan, Duygu Yayla ve Barış Azar'la bi+'ların sıklıkla karşılaştığı klişeleri, içeriden ve dışarıdan gelen fobileri, bi+ olarak deneyimlerin konuşulacağı 4. Bi+ Forum açılış etkinliği; 23 Eylül Cuma günü saat 19:00’da Genç LGBTİ+ YouTube kanalında canlı yayınlanacak.

Genç LGBTİ+ Derneği, 24 Eylül saat 12:00’de Zoom üzerinden yapılacak kapalı oturuma “kendisini bi+ şemsiye altında tanımlayan herkesi” davet ediyor. 

*Bi+ kelimesi birden fazla cinsiyete karşı duygusal ve/veya cinsel çekim hisseden kişileri tanımlayan bir çatı kelimedir.

 

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

bilgi@pembehayat.org