Tarih: 15.09.2022

Burak Özgüner Hayvan Hakları Çalışma Merkezi (BurHak), Hayvan Hakları Buluşması düzenliyor.

BurHak, 17 Eylül Cumartesi günü hem ilkini gerçekleştireceği “Burak Özgüner Hayvan Hakları Buluşması” hem de Burak’ın doğumgününü kutlamak için İstanbul, Sarıyer’deki Büyükdere Güzelleştirme Derneği Bahçesi’nde biraraya geliyor. 

Çeşitli atölye ve etkinlikler yapılacak

Eray-Nihat Özgüner ve BurHak Gönüllüleri tarafından yapılacak açılış konuşmasının ardından 11.30’da aktivist gençler iklim ve vegan aktivizmi hakkında konuşma yapacak.

Çeşitli illerden gelecek olan Burak Özgüner Bursiyerleri’nin vegan beslenme, öğrenci aktivizmi, hayvan hakları ve medyaya yansımaları hakkında yapacakları konuşmaların ardından 14.30’da isteyen herkesin katılabileceği çeşitli atölyeler yapılacak.

Efsun Sertoğlu tarafından gerçekleştirilecek ilk atölye “Bedensel Söz Hakkı Bağlamında Çocuklar ve Hayvanlar”. Burcu Özdemir’in önderliğinde yapılacak interaktif bir diğer atölye “Hayvanların Yaşam Hakkı- Yaratıcı Drama Atölyesi” ve ardından yine tüm katılımcıların dahil olabileceği Aslı Alpar ile “Karikatür Atölyesi” gerçekleştirilecek. Saat 17.00’da verilecek aranın ardından Çiçek Tahaoğlu’nun “Türcülük Karşıtı Medya Atölyesi” ve son olarak Av. Gizem Karataş ve Fatma Biltekin tarafından “Hukuki Mücadele ve Güncel Davalar” konulu atölye yapılacak.

Burak Özgüner’in verdiği mücadele hakkında konuşmak isteyenlere de açık mikrofon ile fırsat tanınacak ve etkinlik, müzik dinletisi ile 20.00’da sona erecek.

#BurakAramızda

???? Büyükdere Güzelleştirme Derneği Bahçesi - Sarıyer, İstanbul

 

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

bilgi@pembehayat.org