Tarih: 22.08.2022

Tan Taşçı’nın, Sende De Benden Var albümünün ikinci teklisi “Zor İşimiz Zor” video klibinde Hande Kader ve Onur Yürüyüşleri görüntüleri de yer alıyor. Klip, kısa sürede TT oldu.

Söz ve müziği Tan Taşçı’ya ait olan şarkının yönetmenliğini İzzet Başlak üstlendi. Orman yangını görüntüleriyle başlayan klipte hayvanlara yönelik şiddete, İstanbul Sözleşmesi’ne, Hande Kader’e, Onur Yürüyüşleri’ne ve yürüyüşlere yönelik saldırılara yer veriliyor.

Klibin yayınlanmasının ardından Twitter’da TT listesine giren Taşçı, video klip açıklamasında katkılarından dolayı İrfan Değirmenci ve Çağdaş Altıntaş’a teşekkür ediyor.

Klibi Youtube üzerinden izlemek istediğinizde  “Bu video bazı kullanıcılar için uygunsuz olabilir” uyarısı çıkıyor. Videoyu izlemek için, “Anlıyorum ve devam etmek istiyorum” diyerek onaylamanız gerekiyor. Video açıklamasında da uyarı sebebi olarak “Topluluk Kurallarına dayanarak yaş kısıtlamalı video” olduğu yazıyor.

Videoyu
buradan izleyebilirsiniz.

Parçanın sözleri şöyle:

Boşuna ziyan edip kararttın resmimizi
Benim bir gerçeğim var seninkilerin çok ötesi
Çaldığın baharların al bu da son bir yenisi
Zor işimiz, zor.

Yahu dur böyle nefret
Böyle vurmak mı olur
Yahu dur insan olmak
Neden, neden bu kadar zor?

Anlamak zor
Kime sorsan düzelmiyor
Yanmış dünyam
Doymuyor halinden
Korkmuyor kendinden
Ceylanın gözünden utanmıyor
Yaradılan

Boşuna ziyan edip kararttın resmimizi
Benim bir gerçeğim var seninkilerin çok ötesi
Çaldığın baharların al bu da son bir yenisi
Zor işimiz, zor.

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

bilgi@pembehayat.org