Tarih: 24.06.2022

Elliot Page'in Netflix’te yayınlanan dizisi The Umbrella Academy’deki karakterin Türkçe dublajını trans oyuncu Bulut Sezer yapıyor.

The Umbrella Academy’nin 3.sezonunda Page’in canlandırdığı karakterin trans olarak karşımıza çıktığı ‘Viktor Hargreeves’ yeniden tanıtılırken, karakterin Türkçe dublajını da trans oyuncu Bulut Sezer yapıyor. 

“Viktor Hargreeves ile tanışın”

Aralık 2020'de trans olarak açılan Page, Netflix'in hit dizisinin her iki sezonunda da rol almıştı. Oyuncu açıldıktan sonra, karakterin “kadın” olarak devam edeceği ve herhangi bir değişiklik olmayacağı bildirilmişti. Ancak Page, gelecek sezondan bir görüntüyle birlikte “Viktor Hargreeves ile tanışın” diye tweet atmıştı. 

The Umbrella Academy, 2019'da Netflix'te çıkış yaptığında kısa sürede büyük bir takipçi kitlesi kazanmıştı. 3 sezon boyunca devam eden dizi, babalarının ölümünün nedenini bulmak için yeniden bir araya gelen evlat edinilmiş kardeşler ve süper kahramanlardan oluşan bir aileyi anlatıyor.


 

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org