Tarih: 17.06.2022

Türkiye, Hollanda ve ötesinden queer sanatçı, aktivist, düşünür ve gece çalışanlarını dijitalde buluşturan; dayanışma ve işbirliği olanaklarını geliştiren Through The Window (TTW) projesinin çevrimiçi sergisi 22 Haziran 2022 Çarşamba günü projenin Instagram hesabı (IG: throughthewindow_project) üzerinden izleyiciyle buluşuyor! 

Türkiye’den on bir, Hollanda’dan on ve ötesinden on olmak üzere toplam otuz bir sanatçının katılımıyla gerçekleşecek olan dijital sergide otuz iş gösterilecek. Katılacak sanatçıların listesi şu şekilde: Ada M. Patterson, Aj?a Vera Dorothy Zdravkovi?, Andru Suarez Rojas, Angel-Ho, Anto López Espinosa, Ardıl Yalınkılıç, Aroth Unknown, Berat Bebek / BB, Bongiwe Phakathi, 

Burçak Tekin, ceytengri, Dewi Hartono, Dirty Projector, el1fkk , Eloy Cruz del Prado, Elyla, Emir Erkaya, Jacquie Davis, Jayda Reeberg, Kabi Kimari, Kins of Spade, Kofi Maqhawe

Dotsey, Manuel Gabriel Tzoc Bucup, Metehan Törer, Moenirah Daniels, NeuroElfje, Rubén Barrios Rodríguez, SPNDEX, Syntia, Üzüm Derin Solak, Yasemin. 

Dijital sergiyi takiben aynı gün, moderasyonunu Simon(e) van Saarloos’un yapacağı ve sergide işleri yer alan sanatçıların konuşmacı olarak katılacağı “Artist Are Talking” başlıklı bir söyleşi gerçekleşecek. Söyleşinin hemen ardından Hollandalı ve Türkiyeli DJ'lerle devam edecek olan kapanış partisi, Club CoWeed'in Zoom hesabı üzerinden izlenebiliyor olacak. Dijital kabinde DJ Shahmaran (NL), ile KEREM (TR) b2b Mx. Sür (TR)’ün yer alacağı parti ve söyleşinin Zoom linkine, etkinlik gününde Through The Window ve Club CoWeed'in Instagram hesapları üzerinden erişilebilecek. 

#YerVar #ThereIsSpace 

Tarih: 22.06.22 21:00 (GMT+3) 

Platrfom: Zoom 
Instagram: @throughthewindow_project 
İletişim: throughthewindow2020@gmail.com

 

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org