Tarih: 03.06.2022

Kolektif bir dayanışma ile fon alınmadan hazırlanan, bu yıl 30. kez yapılacak İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası’nın desteğe ihtiyacı var.

Her sene yapılan açık çağrılarla bir araya gelen gönüllü grubunun kolektif katkılarıyla hazırlanan İstanbul Onur Haftası bu yıl 20-26 Haziran 2022 tarihlerinde gerçekleşecek. 30.kez düzenlenecek olan Onur Haftası, bazı masrafları için desteğe ihtiyacı var. 

30. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası Komitesi, Türkiye'nin çeşitli yerlerinden gelen gelen LGBTİ+ yerel örgütlerinden gelecek kişilerin ulaşım ve konaklama masrafları, panel katılımcılarının ulaşım ve konaklama masrafları, iletişim/basın harcamaları (sosyal medya, web sitesi sağlayıcıları), Hormonlu Domates Ödül Töreni (Prodüksiyon, dekor, video çekimleri) ve etkinlik harcamaları (Güvenlik, bazı mekan sağlayıcıları) için kampanya başlattı. 

Buraya tıklayarak Onur Haftası’na destek olabilirsiniz.

Bu seneki tema “Direniş”

Geçtiğimiz hafta 30. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası Komitesi, bu yılki  temasını “Direniş” olarak açıkladı. 

Onur Haftası şimdiye kadar, “Dikkat Aile Var!”, “Tabu”, “Bellek”, “Direniş”, “Temas”, “Normal?”, “Ekonomi ne ayol?”, “Ben neredeyim?”, “Sokak” ve son olarak da “Örgütleniyoruz!” temalarına yer verdi.
 

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org