Tarih: 27.05.2022

ODTÜ LGBTİQAA+ Dayanışması tarafından düzenlenen 10. ODTÜ Onur Yürüyüşü 10 Haziran’da yapılacak.

1996'dan bu yana, ODTÜ'de, LGBTİQAA+ 'lara yönelik ayrımcılığa, ötekileştirmeye, baskı ve şiddete karşı mücadele etmek için bir arada olan ODTÜ LGBTİQAA+ Dayanışması, bu yıl 10.ODTÜ Onur Yürüyüşü’nü 10 Haziran saat 17.00’de yapacak.

ODTÜ LGBTİQAA+ Dayanışması instagram hesabından yürüyüş tarihini şöyle duyurdu:

“Sokaklarda, kampüslerde son yürümemizin üzerinden iki yıl geçti. Bu süreçte evlerimize kapandık, defalarca hedef gösterildik, etkinliklerimize saldırıldı?

Her müdahalelerinde senelerdir süren mücadelemizi hatırladık. Bu yolda kazandıklarımızı ve kaybettiklerimizi hatırladık.

Araya giren süreden sonra, hep birlikte yürüdüğümüz zamanları hatırlıyoruz. Bahar şenliği sahnelerini gökkuşağına boyamalarımızı, ısrarla grilerle kaplanan merdivenlerimizi defalarca geri alışımızı, polis şiddetine karşı tüm ODTÜ bir olup günlerce kayyumluğu boykot edişimizi hatırlıyoruz.

Bu sene yeniden, Birinci ODTÜ Onur Yürüyüşündeki dayanışma ruhuyla kampüsümüzde Onuncu Defa yürüyeceğiz.

Tüm bu hedef göstermelere rağmen buradayız, gitmiyoruz ayol!” 

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org