Tarih: 09.02.2022

Son dönemde transfobik söylemlerin, trans intiharlarının ve cinayetlerinin, transların yaşadığı hak ihlallerinin örgütlü ve bilinçli şekilde arttırılması üzerine taleplerimizi konuşmak üzere bir araya gelmek istiyoruz. 

Yaşanan gelişmelerden ötürü hepimiz endişeli, kaygılıyız.Fakat bu endişeler ne  bizi birbirimizden koparabilir ne de hayatlarımızdan vazgeçirebilir.

Sokaktan ve alandan aktivistlerle, Translar ve Travestilerle bir araya geleceğimiz, taleplerimizi konuşacağımız sohbet odalarında buluşmayı umuyoruz! Diliyoruz ki bu buluşmaları daha sonra yüz yüze yapabileceğimiz alanlara dönüştüreceğiz.

10 Şubat Perşembe günü saat 20:00’de Twitter üzerinden “TT’ler konuşuyor: Taleplerimiz neler?” isimli sohbet odasında buluşmak üzere!  

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org