Tarih: 20.01.2022

Oyuncu ve aktivist Elliot Page, İtalyan yönetmen Nicolò Bassetti’nin Şubat ayında 2022 Berlin Uluslararası Film Festivali’nde gösterilecek olan Nel Mio Nome’un (Into My Name) yürütücü yapımcılığını üstlendi.

Elliot Page, dört trans erkekten oluşan bir arkadaş grubunun uyum sürecini anlatan belgesel filmi, “trans hümanizm üzerine bir meditasyon” olarak nitelendirdi ve “hiç böyle bir film izlemediğini” söyledi. 

Belgesel, yirmili yaşlarından otuzlu yaşlarının ortalarına kadar uzanan ve hepsi de hayatlarının farklı noktalarında uyum sürecine başlayan Nico, Leo, Andrea ve Raff adlı bir arkadaş grubunu ekranlara getirecek. Yönetmen, filmin ilham kaynağının kendi oğlu Matteo’nun cinsiyet uyumuyla ilgili deneyimine dayandığını söylüyor.

Yönetmen Bassetti, “Bir ebeveyn olarak kişisel deneyimim, bir yönetmen olarak bu hikayenin kahramanlarına yaklaşmak, duygularını araştırmak ve güven ve suç ortaklığı üzerine kurulu samimi bir ilişki kurmak için gerekli özgüveni bulmamı sağladı” dedi. Nel Mio Nome hakkında ise “Filmimizin dünyada yolunu bulmasına yardımcı olmak için kendi deneyimleriyle bir bakış açısı eklediği için Elliot’a gerçekten minnettarım.”

Neo Mio Nome, Bassetti’nin şirketi Nuovi Paesaggi Urbani ve Lucia Nicolai ile Marcello Paolillo’nun Art of Panic şirketi tarafından üretildi. Önümüzdeki ay dünya prömiyerini 2022 Berlin Uluslararası Film Festivali’nin Panorama bölümünde yapacak.

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org