Tarih: 21.12.2021

“HIV ile yaşayanlar için Akran Danışmanlığı Psikososyal Destek Eğitim Programı”nı tamamlayan Pozitif Dayanışma, programın değerlendirme raporunu yayınladı. 

Pozitif Dayanışma, akran danışmanları ve akran danışmanı olmak isteyen HIV ile yaşayanların hem danışmanlık becerilerini geliştirmek hem de psikososyal bir destek sağlamak amacıyla, Sivil Düşün AB Programı kapsamında “HIV ile yaşayanlar için Akran Danışmanlığı Psikososyal Destek Eğitim Programı”nı tamamladı.

Eğitim Programı kapsamında 12 Eylül ile 3 Ekim 2021 tarihleri arasında üç “psikoeğitim” ve bir “HIV aktivizmi, akran danışmanlığı ve göç, iltica kavramları” eğitimi olmak üzere dört farklı eğitim gerçekleştiren Pozitif Dayanışma; projenin değerlenndirme raporunda gözlemlerini paylaşarak katılımcıların geri bildirimlerini aktardı.

Psk. Kürşat Keşan, Psk. Şeyda Altıparmak Yılmaz, Barış Ozan Kaya, Ali Aliyev tarafından hazırlanan değerlendirme raporunda; eğitimlerin amacı, kapsamı, yöntemine dair bilgilerin yanı sıra, Eğitim Programı Haftalık Değerlendirmeleri ve deneyim aktarımları da yer alıyor.

Değerlendirme raporuna ulaşmak için tıklayın.

 

 

 

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org