Tarih: 28.10.2021

İstanbul'da çeşitli mekanlarda sahne alan, gece hayatının adından söz ettiren isimlerinden biri olan Utku Uysal, ‘aykırı çiçek’ şarkısını yeniden seslendirdi. ‘Aykırı çiçek’,  29 Ekim cuma günü tüm dijital platformlarda yayınlanacak.

Bir Sezen Aksu şarkısı olan ve daha önce de Sibel Can’ın seslendirdiği ‘Aykırı çiçek’ şarkısını yeniden seslendiren Utku Uysal, instagram hesabından heyecanını şöyle dile getirdi: 

“Aykırı çiçek erken yaşlarından itibaren hayatın en yorgun savaşçılarına seslenen, onların mücadelesini anlatan,kişinin ruhunun içinde barındırdığı gizli bilinmezlikleri bizlere çok güzel bir dille anlatan sımsıcak bir şarkı. Bizler diğer çağlara, bazı zamanlara göre çok şanslıyız. Bizlerin Sezen Aksu’su var ve bizim yüzyılımızdan itibaren, zaman kainatta var olduğu sürece Sezen Aksu insanların duygularının en aydınlık ve en kıymetli pusulası olacak. Çok heyecanlıyım.. Çok az kaldı.. Aykırı Çiçek cuma günü tüm dijital platformlarda”

Instagram: Utku Uysal 

 

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org