Tarih: 25.10.2021

Ankara Gökkuşağı Aileleri Derneği (GALADER) 2. yılını Nuri Harun Ateş'in Normal şarkısına çektiği özel kliple kutladı.

Çocukları LGBTİ+ olan ebeveynlerin iki yıl önce Ankara’da kurduğu bir dernek olan GALADER’in amacı, herkesin kendi varoluşunu eşit, özgür ve onurlu bir şekilde yaşayabileceği koşulların inşasına katkıda bulunmak. Ayrıca LGBTİ+’ların eşit, özgür ve onurlu yaşam mücadelesine katkı sağlamaya çalışarak, bu konudaki toplumsal duyarlılığı ve farkındalığı artırmak için toplantılar, bilgilendirme faaliyetleri, çalıştaylar ve benzeri etkinlikler düzenleyen GALADER, 2.yaşını “NEDİR BU NORMAL?!” diyerek Nuri Harun Ateş'in Normal şarkısına çektiği özel kliple kutladı.

GALADER ikinci yılını kutlarken, “Geçmişimizin çok daha eskiye dayanmasına rağmen, bir dernek olarak bundan tam iki yıl önce bugün kurulduk. Kuruluşumuz pandeminin hemen öncesine denk geldi ve uzun süre etkinliklerimizi yüz yüze gerçekleştiremedik. Ancak bu süre zarfında çevrimiçi toplantılarımıza devam ettik, bilgilendirme ve farkındalık yaratma çalışmalarımızı sürdürdük. İki yıl boyunca bize destek olan herkese çok teşekkür ederiz. En çok da çocuklarımıza teşekkür ediyoruz; onlar olmasaydı belki de gökkuşağının renklerini bu kadar canlı bir şekilde göremeyecektik!” dedi.

2.yıla özel çekilen klibi izlemek için tıklayın. 

***

NORMAL...

Seslendiren: Nuri Harun Ateş
Söz- Müzik: Bülent Ortaçgil
Düzenleme: Ogün Dalka
Mix - Mastering: Onur Koç
Piyano: Taylan Erdağ
Saksafon: Ozan Tura
Bas: Ozan Öner
Davul: Erdem Göymen
Elektro Gitar: Erman Arda
Kayıt: Ozan Öner
Stüdyo: Purrecords

VİDEO KLİP:
Yönetmen: Kaan Can Bircan
Kamera: Kaan Can Bircan, Hadi Sinan İskit
Ses: Umut Berke Tan
Mekan: Müjgan - Ankara
Yapım Ekibi: Zişan Kürüm, Mehmet Onur Yılmaz

 

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org