Tarih: 28.09.2021

Türkiyeli oyuncu Denise Türkan’ın da yer aldığı Ölüm ve Bowling filmi yönetmeni Lyle Kash, KuirFest’e geliyor!

OutFest Seyirci Özel Ödüllü Ölüm ve Bowling (Death and Bowling, 2021), festivalin bu yılki Gökkuşağı Altında seçkisinde yer alan filmlerden biri. Film, lubunyalar arasında olan bağların ne kadar güçlü, ne kadar derin ve ne kadar da çetrefilli olduğunu bir kez daha hatırlatıyor. Rüyamsı bir yolculuğa çıkarmaya hazırlanan film aynı zamanda kendi içinde barındırdığı iyileşme hali ile beğeni topluyor.

Filmin kamera arkası ve önüyle ilgili şöyle bir detay biliniyor ki, ekibin tamamı translardan oluşuyor!

Lyle Kash ile bir araya geliyoruz!

Filmin yönetmen koltuğunda oturan Lyle Kash, KuirFest’in İstanbul ayağına dahil oluyor ve izleyicisiyle buluşuyor! 1 Ekim Cuma günü Institut français’te düzenlenecek gösterimin ardından düzenlenecek KT Film Yapımcılığı LTD. ŞTİ. oturumu, film üretim modelleri, casting, fon bulma ve kuir ve trans filmlerin çekim ve üretimi üzere odaklanıyor. 

KuirFest ekibinden Arya Zencefil’in kolaylaştırıcılığında gerçekleştirilecek söyleşide Lyle Kash, Ekin Çalışır ve Aslıhan Örün konuşmacı olarak yer alacak.

Festival heyecanınızı #Gönlüm10dadır hashtagi ile paylaşmayı unutmayın!

 

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org