Tarih: 07.06.2021

FX dizisi "Pose", üçüncü sezonuyla sona erdi. 2019'da üçüncü sezon onayı almıştı. Yedi bölümlük final sezonu 2 Mayıs'ta prömiyer yaptı. Dizinin finali ise 6 Haziran'da yayınlandı.

"Pose", New York’un yeraltı balo kültürünü ve karakterlerini anlatan bir dram dizisiydi. İlk olarak 1980'lerin sonlarında dikkat çeken bir hareket.

Dizi yazarı Janet Mock, "Trans ve queer insanlar, HIV / AIDS ile yaşayan insanlar, siyahiler ve Latin insanlar etrafında dönen bir drama dizisi olan 'Pose' sayesinde hayatım sonsuza dek değişti. Kültürümüzde silinmez bir iz bıraktı ve bir TV şovunun başarılı ve eğlenceli, aynı zamanda otantik oyuncu kadrosu, kamera önünde ve arkasında LGBTQ yeteneklerini öne çıkarıyor ve kenarlarda yaşayan insanları sahnenin merkezine taşıyor. Sevgili karakterlerimizle vedalaşmaktan dolayı içim buruk olsa da, biliyorum ki yazar arkadaşlarım ve yapımcılar, ekibimiz ve öncü oyuncu kadrosu, Pose'la birlikte sonsuza dek ışıltılı, yürek dolu, parlak bir sevgiyle daima yaşayacak. Evimiz olduğu için FX'e, destek için 20th Television'a, cesur vizyonu için Ryan Murphy'ye, sevginiz ve sadakatiniz için izleyicilerimize ve bize güvendikleri için balo salonu topluluğuna minnettarım." dedi.

Dizi yazarı, yönetmen, yardımcı yaratıcı ve yönetici yapımcı Ryan Murphy “Pose, tüm kariyerimin en önemli yaratıcı özelliklerinden biri oldu.” dedi. Dizi, şimdiye kadarki en büyük LBGTQ oyuncularının yanı sıra şimdiye kadar bir araya getirilmiş en büyük trans oyuncu kadrosunu sunarak televizyon tarihine geçti. 

Ek olarak, çoğu yapımcı, yazar, yönetmen ve ekip üyesi, beyaz olmayan insanlar ve LGBTQ topluluğunun üyeleriydi. Porter ve Rodriguez'e ek olarak, dizide Michaela Jaé, Dominique Jackson, Indya Moore, Hailie Sahar, Dyllón Burnside, Angel Bismark Curiel, Sandra Bernhard ve Jason A. Rodriguez rol almıştı.
 

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org