Tarih: 08.05.2021

Kuir Kıbrıs Derneği, düzenli destekçilerini artırmak ve psikolojik, sosyal ve hukuksal destek servislerini sürdürebilmek için destek kampanyası başlattı.

Kuir Kıbrıs Derneği’nin kampanya metni aşağıdaki gibidir:

Renklerimizi Güçlendir!

 
Kuir Kıbrıs Derneği, Kıbrıs’ın kuzeyinde lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks ve artıların (LGBTİ+) insan haklarına eşit erişimi için mücadele eden bir sivil toplum kuruluşudur.
 
Derneğimiz 2007’den bu yana verdiği savunuculuk mücadelesiyle beraber, son iki yıldır psikolojik ve hukuki, son bir yıldır da sosyal hizmetler desteği de sağlamaktadır. Bu servisler, kısa bir süre önce başlamış olmasına rağmen bugüne kadar 50’ye yakın kişiye düzenli destek sağlanırken, 100’lerce kişiye de tek seferlik destek sağlandı. Böylece, toplumda var olan LGBTİ+’lara yönelik önyargı ve ayrımcılık sebebiyle ekonomik olarak yoksullaştırılan LGBTİ+’lar ve LGBTİ+ yakınları, bu servislerden yararlanabilme fırsatı buldu.
Özellikle Covid 19 ? Pandemi sürecinde artan talepleri karşılayabilmek adına, sesimizi daha güçlü duyurabilmemiz, hak savunuculuğu çalışmalarımızı sürdürebilir hale getirebilmemiz ve verdiğimiz hizmetlerin devamlılığını sağlayarak daha fazla kişiye erişebilmemiz için düzenli bağışçımız olarak yanımızda yer alabilir, renklerimizi güçlendirebilirsiniz.
 
Mücadelemizi destekleyip daha da güçlenmemizi sağlamak şimdi sizin elinizde! Hadi gelin hep birlikte renklerimizi daha da güçlendirelim!
 
#renklerimizigüçlendir

 

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org