Tarih: 22.04.2021

Ebru Nihan Celkan’ın kaleminden, Ayta Sözeri’nin sesinden “Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi”; yaşadığı coğrafyada varoluşu tehdit olarak algılanan bir kadının, kendisi olabilmek ve kalabilmek için verdiği mücadeleyi anlatıyor. 

"Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi" oyununu bu akşam 20:00'den itibaren tiyatrolar.tv üzerinden dinleyebilirsiniz.

"İnsanları değil nefreti sığdıran bir dünyada var olmaya çalışan Umut? Şimdi öznesi olduğu hayatını ve mücadelesini anlatmak için burada. Terk ettiği evinden kendisi olabildiği mahalleye, camındaki sardunyadan karşı camdaki genç kadına, yürüyüşlerden cenazelere, parklardan deniz kenarlarına tüm hayatını anlatmaya başlar. Gullümlerini, madiliklerini, kolilerini, tarizliğini, iyisiyle kötüsüyle tüm anılarını? Tüm bu sıradaysa tek isteği kimsenin ölmediği bir günün ertesine uyanabilmek aslında?"

 

Yazan: @ebru_n_celkan 
Seslendiren: @aytasozeri
Yapımcılar: @nisanceren I @farukozerten
Ses Tasarımı: @gunkutadali_ l 343 Production 
Proje Sorumlusu: @nazguvn
Teknik Sorumlu: @rockthathouse
Hukuk I Finans Sorumlusu: @zeybekevrim
İçerik Sorumlusu: @zeynep.camlilar
Proje Asistanı: @sularaaslan
Kayıt: @nordicproduksiyon “Satmışım Anasını”
Söz-Müzik: Mustafa Alpagut (Ossi Müzik)

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org