Cinsel Taciz Raporlaştı

İzmir'deki Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'nde bulunan Şakran Cezaevi'ne sürgün edilen 8'i siyasi 2'si adli hükümlü kadının cezaevine kabulleri sırasında maruz kaldıkları işkence, insanlık dışı ve onur kırıcı uygulamalar üzerine insan hakları savunucuları cezaevine giderek incelemelerde bulundu.

Gerçek Bir Umut Hikayesi

'Dün de insandım, bugün de insanım. Sadece insanım. Beraber şarkı söylemek varken, dans etmek varken… Neden bunları giydiriyorsunuz bana' Neden beni hizaya çekiyorsunuz' Neden' Bak, gözlerim gözlerinden farksız, kahkaham şen şakrak… Ben Umut, sen''

DERNEĞİMİZ MUNCH/WARHOL SERGİSİ AÇILIŞINDAYDI

Derneğimiz Başkan Yardımcısı Ela Keskin, Genel Sekreteri ve Hukuk Danışmanı Av. Ahmet Toköz ve Ofis Koordinatörü Abdulhalim Karaosmanoğlu, Majesteleri Kral Harald V ve Kraliçe Sonja'nın Türkiye Cumhuriyeti, Norveç Büyükelçisi Janis Bjorn Kanavin'i ziyaret etmesi şerefine, dün akşam gerçekleşen 'Munch/Warhol and the Multiple Image'sergisinin açılış davetine katıldı.

TRANSFOBİK ÇETE HALA YAKALANAMADI

ETHA Haber ajansının haberine göre, Ankara İskitler'de 18 Ağustos akşamı yaşanan translara yönelik saldırının ardından soruşturmada hala bir ilerleme yaşanmadı. Avukat Ahmet Tokoz, 'Faillerin bu nefret suçunu planlı olarak gerçekleştirdiğini düşünüyorum'dedi.

LGBTT'LER ADLARIYLA ÇAĞRILMAK İSTİYOR!

Başbakan Recep Tayip Erdoğan tarafından açıklanan 'Demokratikleşme paketi'ne tepki gösteren Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği Hukuk Danışmanı ve Genel Sekreteri Avukat Ahmet Toköz, bizzat devlet tarafından ayrımcılığa uğradıklarını belirterek, zihniyet değişmeden demokrasinin öyle paketlerle gelemeyeceğini ifade etti. Kaos-GL'nin kurucularından Ali Erol ise, adlarıyla çağrılmak istendiklerini ifade ederek, 'Demokratikleşmede bir türlü sıra bize gelmedi'dedi.

Gacılarla Söylesi

'Yapmamız gereken iki şey var: Farklılığımızın doğal ve insani olduğunu göstermek ve yüzümüze kapatılan kapıları açabilmek için insan hakları temelinde kimliğimizin mücadelesini yapmak…'

Gökkuşağı Filmleri Ankara`da

Türkiye'nin ilk kuir festivali Pembe Hayat KuirFest'in son yılların en çok konuşulan ve ödüllü LGBT temalı filmlerini bir araya getirdiği 'Gökkuşağının Altında'bölümünde Almanya'dan Fransa'ya, Portekiz'den Arjantin'e toplam 8 film Ankara'da ilk kez seyirciyle buluşacak.

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org