MERSİN'DE LGBTİ İNSAN HAKLARI VE HAK İHLALLERİ RAPORLAMA ATÖLYESİ

Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 4-5 Şubat tarihlerinde Mersin’de Yedirenk Mersin LGBT Derneği’nin ev sahipliğinde LGBTİ insan hakları ve hak İhlalleri raporlama atölyesi düzenledi. 4 Şubat Salı günü Akdeniz Belediyesi Konferans Salonu’nda, 5 Şubat Çarşamba günü ise Yedirenk Mersin LGBT Derneği’nde düzenlenen atölyelere ilk gün 30′a yakın ikinci gün ise 40′ın üstünde kişi katıldı.

3. PEMBE HAYAT KUİRFEST

PEMBE HAYAT KUİRFEST ÜÇÜNCÜ KEZ SEYİRCİYLE BULUŞMAYA HAZIRLANIYOR 3.Pembe Hayat KuirFest 16-23 Ocak tarihleri arasında Ankara'da gerçekleşecek. LGBTİK hakları mücadelesine sanat aracılığıyla ifade alanları yaratmayı amaçlayan Pembe Hayat Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Travesti ve Transeksüel (LGBTT) Dayanışma Derneği'nin düzenlediği festival, Türkiye ve dünya sinemasından 50'ye yakın LGBTİK temalı filmlerin yanı sıra, kuir direnişi destekleyen ufuk açıcı atölyeleri, tiyatro oyunları ve sıra dışı partileriyle Ankara kışına renk katmaya hazırlanıyor. Farklı temaları ele aldığı bölümleri, farklı ülkelerden film seçkileri, sözel bölümleri, partileri, tiyatro oyunları ve atölyeleriyle 3. Pembe Hayat KuirFest, LGBTİK bireylere yönelik ayrımcılığa ve şiddete karşı bizleri 'direnişe' çağrıyor.

KABAHATLER KANUNU'NDA DEĞİŞİKLİK TEKLİFİ

HDP Milletvekili Sebahat Tuncel, Kabahatler Kanunu'nda değişiklik yapılması için Meclis'e kanun teklifi sundu. Teklife göre, yasa metninden "genel ahlak" ibaresi çıkarılıyor. "Toplum düzeni", "huzur ve sükûnu bozma" ve "Rahatsız etme" kavramlarının kapsamı belirleniyor.

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org