Seyreyle gümbürtüyü!

Ganimet'in şahsi blogu, fay hatlarını tetikliyor. Blogun eski entry'lerinden "Yeni Başlayanlar İçin Travestiler" başlıklı yazının T24 Haber sitesinde yayınlanmasından sonra meydana gelen deprem, ahlak zabıtalarının sosyal medya mecralarında etkili biçimde hissedildi.

Gani Met: Nonoşluğun tuhaf bir garibanlığı vardır

Gani Met, yakında çıkacak Dönmelere Doyamadık kitabı için eğitim hayatını anlattı: Üniversite kötüydü. Ben askerlikte de aynı şeyi yaşadım. Çok belirginsin. Niye belirgin olmayayım bir yandan da. Benim gibi bir kimliği kavanoza filan sokamazsın. Patlar bir gün. Bir yerleri patlatır.

Pembe Hayat'tan Nefret Suçları Raporu...

KAOS-GL Hukuk danışmanı, Avukat Elif Ceylan Özsoy'un kaleme aldığı "Nefret Suçları Raporu" Pembe Hayat tarafından "Nefret Sucları Yasası Neden Gerekli'" başlığıyla yeniden bastırıldı. Rapor. bu yılın başlarında ilan edilen "Benden Nefret Etme!" kampanyasının teorik çerçevesi olarak kabul görüyor.

Yogyakarta İlkeleri Türkçe'de...

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı'ca desteklenen Pembe Hayat ile KAOS-GL derneklerinin ortaklaşa yürüttüğü "Ayrımcılığa Karşı Gökkuşağı Koalisyonu Projesi" kapsamında "Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliğiyle İlişkili Olarak Uluslararası İnsan Hakları Hukukunun Uygulanmasına Dair Yogyakarta İlkeleri" Türkçeleştirildi.

Michelle Demishevich d(olayı)sıyla sorunlu açıklama...

Şimdiye kadar, hakkında ayrımcılık yaptığı ileri sürülmüş bir tane örnek yoktur ki, "Evet, ben ayrımcılık yaptım. Yıldırmak için çeşitli taktiklere başvurdum" desin. Dolayısıyla "Michelle'in söyledikleri doğru değil" demek, hiç bir şey söylememiş olmak yerindedir. İddiaların test edilmesiyle ilgili bir sıkıntı olduğunu kabul etsek bile, bilhassa kadın hareketine mensup herkesin öyle kabul ettiği gibi, mağdurun beyanını biricik hareket noktası saymak, habercinin hakkıdır.

Hangi ruj yakışmaz ki kız sana!

İMC TV'ye LGBT tepkisi büyüyor. Kanalın, ayrımcılık ve mobbing tartışmalarına yol açan Michelle'in işine son verme kararı LGBT camiada yankı bulmakta gecikmedi. Pembe Hayat LGBT Derneği gönüllüleri, çalışanları ve yöneticileri, kırmızı ruj sürerek Michelle'e desteğini ilan etti.

İMC TV'de "kırmızı ruj" krizi

İMC Televizyonu'nun LGBT çevrelerden yaptığı haberlerle tanınan trans çalışanı patronu tarafından işten atıldı. Daha önce Türk Hava Yolları (THY) hosteslerinin eylemine yol açan "kırmızı ruj" krizi, Michelle Demishevich Kurt'un iş akdinin sona erdirilmesinin de nedenleri arasında gösterildi. Michelle'in giydiği kıyafetler yanında "tavır ve davranışları" da işten atılmasına gerekçe oluşturdu.

Eylül'ün mekanı: 50 CL Bar

Bundan üç yıl kadar önce, Beyoğlu'nda Balık Pazarı'nın girişindeki Hengame Bar'ın kapısından, hiç de oranın müdavimlerine benzemeyen kerli ferli bir adam girer. Bu beklenmedik misafir, barın yeni sahibidir. Alan memnun, satan memnundur. Memnun olmayan, barın işletmecisi Eylül ve çalışanlarıdır.

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org