Gökkuşağının Altında'da neler var?

8. Pembe Hayat KuirFest’in başlamasına çok az kaldı! 25-26-27 Ocak tarihlerinde gerçekleşecek olan festivale bu yıl Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi, Fransız Kültür Merkezi ve Tasarım Atölyesi Kadıköy ev sahipliği yapacak.

Antalya’da Bekçi Şiddeti

Antalya’da 9 Ocak akşamı evine doğru yürüyen trans kadın bekçiler tarafından “burada çalışıyorsun” gerekçesi ile durduruldu. Evine gittiğini açıklayan trans kadına zor kullanarak ceza yazmak isteyen bekçiler, karşı çıkan trans kadına saldırdı.

Doktor tacizi davası yeniden görüldü ve kazanıldı!

Kayseri’de gittiği hastanede çocuk yaşta muayene sırasında bir profesörün tacizine maruz kalan bir LGBTİ+ Kayseri’de açtığı davanın beraat alması sonrasında Pembe Hayat Derneği ile Ankara’da açılan davayı kazandı. Kazanılan bu davanın diğer davalara emsal olması bekleniyor.

Demhat Aksoy Youtube’da

Göçmen trans hak savunucu Demhat Aksoy youtube kanalında yayınladığı ilk videosuyla kanalını tanıttı ve gelecek süreçte kanalında göç süreci ve trans geçiş süreci ile ilgili deneyim aktarımları ile sanat işlerini paylaşacağını söyledi.

Pembehayat.org Hukuk Sekmesi Hazır

Pembehayat.org internet sitesinin “HUKUK” sekmesi yayında. Translara haksız yere verilen “İdari Para Cezaları”na itiraz için örnek dilekçeler ve derneğin hukuk departmanının aldırdığı emsal kararlar bu sekme altında paylaşılacak.

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org