Tarih: 2011-06-11

NİHAYET !!!

Mayıs ayı sonrasında bir grup travesti, transeksüel ve gey bir araya gelerek birlikte mücadele etmeye karar verdik. Derneğimizin doğuşu isyandı.... Artık susmayacaktık ve 30 Haziran 2006'da dernekleştiğimiz günden bugüne kadar susmadık, uğradığımız ayrımcılıkları bir bir dile getirdik...

son bir aydır düzenlediğimiz "sessiz mumlu eylemleri" ara veriyoruz.

Yıllardır travesti ve transeksüellere yapılan saldırılar görmezden geliniyordu.

2006 yılının Nisan ayında Ankara Eryaman'da başlayan ve uzantısı olarak Ankara merkezinde günbegün artarak sistematik bir sekilde biz travesti ve transeksuellere hakaret, taciz, tecavüz, dayak, gasp, ölüm ve şantaj korkusunu yaşatan şiddet olaylarına ilişkin soruşturmada NİHAYET olumlu gelişmeler yaşanmıştır.

Bu olumlu gelişmeler Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Dernegi'nin kurulması ve örgütlü mücadelesinin bir sonucudur. şiddetin son bulmasına yönelik bu önemli gelişmeler dolayısıyla bir süredir yapmakta olduğumuz protesto eylemlerine son veriyoruz. Bu konuda duyarlılık gösteren ve bizlere destek olan travesti, transeksüellere, feministlere, insan hakları savunucularına ve destek olan sivil toplum örgütlerine ve kurumlara teşekkür ediyoruz.

pembe hayat LGBTT dayanışma derneği

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org