Tarih: 2011-06-11

Biz Pembe Hayat Derneği olarak bugün Bülent Ersoy’a destek olmak için buradayız.

Mustafa Topaloğlu, Bülent Ersoy’dan Özür dilemeli…

Bülent Ersoy, şimdiye kadar travesti ve transeksüellere sahip çıkmadı. Kendi transeksüelliğini unutturmaya çalışırken Türkiye’deki bütün travesti ve transeksüelleri kendisi unuttu.

Ülker Sokak olaylarını, Eryaman Olaylarını, Bursa’da engellenen eşcinsel yürüyüşünü uzaktan uzağa seyretti. Ama biz travesti ve transeksüeller olarak Bülten Ersoy’u yalnız bırakmayacağız. Bülent Ersoy’a yapılan transfobik saldırılara seyirci kalmayacağız.
Bülent Ersoy Ne yanlışsın ne de yalnız…

Biz senin yanındayız ve sana yapılan transfobik saldırıları kınıyoruz. Bütün saldırganların ortak bir adı var cinsiyetçi, transfobik erkek zihniyeti.

Biz bu zihniyeti kınıyoruz ve değiştirmek için çaba harcıyoruz. Saldırganın adı Bugün sana boyalı basınla saldıran Mustafa Topaloğlu, geçen sene Eryamanda seks işçiliği yapmak zorunda kalan travesti ve transeksüel arkadaşlarımıza saldıran “kimliği belirsiz kişiler”.

Bu zihniyet bizi ailelerimizden, yaşadığımız şehirlerden uzaklaştırıyor, çalışma hayatının dışına itiyor ve yok sayılıyor, öldürüyor.
Mustafa Topaloğlu’na artık “uzaylı olmak yetmiyor, transfobisiyle ünlü olmaya çalışıyor...

Mustafa Topaloğlu’nun bildiği yanıldığına yetmiyor…

Transeksüellik bir hastalık, sapkınlık değildir. Transeksüel realitesini görmemek ise bir tedavi edilebilen bir sapkınlıktır, bir hastalıktır.

Pembe Hayat Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Travesti ve Transeksüel Derneği
pembehayat@gmail.com
www.pembehayat.org
tel: 0312 433 8517

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org