Tarih: 07.04.2021

Üniversite sınavına hazırlanan 21 yaşındaki trans uyum sürecindeki Toprak Eylül Erki uyum ameliyatı için desteğinizi bekliyor. 4 yıldır hormon terapisi alan Eylül’ün, cinsiyet uyum ameliyatı için 40 bin TL desteğe ihtiyacı var. 

Bunun için GoGetFunding üzerinden kampanya başlatan Eylül, “Bu ameliyat ücretleri her geçen yıl daha da artmaya devam ediyor ve ben iş bulup çalışamadığım için bu parayı biriktiremiyorum. Cinsiyet uyum ameliyatını olabilmek benim en büyük hayalim ve hep bunun hayalini kurdum. Eğer ameliyat olup, kadın kimliği alırsam önümdeki engellerin bir çoğu kalkacak. Her trans birey gibi ben de özgürce yaşamak, en rahat şekilde çalışabilmek, korkmadan var olabilmek ve kendi ayaklarımın üzerinde durabilmek istiyorum. Bu konuda yanımda olmanız benim için çok büyük bir destek ve çok değerli olacak. Daha fazla kişiye yayılması için paylaşırsanız çok mutlu olurum ve şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.” diyor. 

Eylül'e destek olmak için, https://gogetfunding.com/trans-woman-surgery-process/ adresi üzerinden katkı sunabilirsiniz. 

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org