Tarih: 07.04.2021

Rağmen Kitap Dizisinin bu sayısı ‘İstanbul’a Söz’ün telif geliri Pembe Hayat LGBTİ+ Dayanışma Derneği’ne bağışlanacak. 

Kadın yazar ve çizerlerden oluşan tematik bir kitap dizisi olan Rağmen’in 4.sayısı ‘İstanbul’a Söz’ çıktı. Telif gelirinin Pembe Hayat LGBTİ+ Dayanışma Derneği’ne bağışlanacağı sayının kapak yazısı:

“Mutfaktan seslenenlerin, bir şans daha verenlerin, apartman boşluğunda bir araya gelenlerin, içinden konuşanların, geceleri evine hızlı adımlarla dönenlerin, evine dönerken arkasını kollayanların, evinde güvende hissetmeyenlerin, ses çıkaramayanların, ses çıkaranların, duyulmayanların, bangır bangır bağıranların, aynı apartman boşluğunun pencerelerinde sesine karşılık bulanların, sadece özgür yaşamak isteyenlerin, sadece yaşamak isteyenlerin, ölenlerin ve kalanların, hepsine rağmen asla yalnız yürümeyenlerin hikâyeleri? Bir kişi daha eksilmeyeceğiz. İstanbul’a söz!” 

Rağmen Kitap Dizisi’nin ‘İstanbul’a Söz’ sayısına tüm kitapçılardan ulaşabilirsiniz. 

 

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org