Tarih: 18/12/2020

Hunter Schafer (solda) ve Zendaya (sağda), Euphoria dizisinde

Euphoria’nin 24 Ocak’ta çıkacak olan özel bölümünü Jules karakterine hayat veren trans oyuncu Hunter Schafer senarist ile birlikte yazdı.

Sam Levinson’ın yaratıcısı olduğu, ilk sezonu 2019 yılında yayınlanan HBO dizisi Euphoria’nin ikinci sezon çekimleri COVID-19 pandemisi sebebiyle ertelenmişti. Dizinin baş karakterlerinden Rue’ya hayat veren oyuncu Zendaya, ikinci sezon çekimleri başlayana kadar daha güvenli çekim ortamında ve sayıca daha az oyuncu ile özel bölümler gelebileceğini duyurmuştu.

Dizinin sezonlar arası ilk özel bölümü 6 Aralık’ta yayınlandı. “Trouble Don’t Last Always” adıyla yayınlanan özel bölümde Rue ve Adsız Narkotik buluşmalarında tanıştığı Ali’nin (Colman Domingo) Noel arifesinde pankek dükkanındaki sohbetini izledik.

24 Ocak’ta yayınlanacak ikinci bölümü, dizinin diğer baş karakteri Jules’a dair olacak. “F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob” ismiyle yayınlanacak olan bölüm, senarist Levinson ile birlikte Jules karakterine hayat veren trans kadın Hunter Schafer’in elinden çıktı. Schafer’ın, bölümün yazar ve yapımcı yardımcılığını üstlenmesiyle dizinin ilk oyuncu ? senarist ortak bölümü yaratıldı.

Schafer ayrıca, bu yıl dizinin baş karakterlerinden Zendaya ile Netflix yapımı olan “Malcolm & Marie” filmi için bir araya gelen senarist Levinson ile yeni bir film hazırlığında.


Kaynak: Kaos GL

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org