Tarih: 08/12/2020

Tekli Görseli

Queer performans sanatçısı Akış Ka'nın çıkış teklisi "Sana Bir Sır Vereyim Mi?" 11 Aralık Cuma günü geliyor!

 

Sana Bir Sır Vereyim Mi?

Korkunun temelini sorgulayan ve ne olduğu üzerine bir eleştiri getiren çalışma ‘Sana Bir Sır Vereyim Mi?’, Akış Ka’nın çıkış teklisidir. Sözleri kendine ait olan şarkının prodüksiyonü kendi solo işlerinden de tanıdığımız İstanbullu prodüktör Jtamul’a aittir. Mixing ve vokal kayıtta Taner Yücel’in ve mastering koltuğunda da Görkem Karabudak’ın olduğu çalışma 11 Aralık Cuma günü tüm dijital müzik platformlarında dinleyicisi ile buluşacaktır. Eril erkek şiddetine karşı her gün yaratmak zorunda kaldığı başkaldırıları söze dökmek olarak yorumladığı tekli elektronik pop’un çağdaş seslerini Akış Ka’nın tekinsiz vokal stili ile birleştirmektedir. Şarkının Umut Yok tarafından çekilen ve yönetilen müzik klibi ise aynı gün izleyecilerle buluşacaktır. 
 

Muzik Videoya buradan, şarkının ses dosyasina da buradan, instagram hesabıma da buradan ulaşabilirsiniz.
 

Akış Ka

Akış Ka, İstanbul temelli performans sanatçısı, oyuncu, model, şarkıcı ve söz yazarı bir drag kimliktir. İşlerine ilk olarak 2017 yılında başlamıştır. Farklı disiplinleri ve aktivist duruşunu da işlerinde harmanlayan Akış Ka, Elle Türkiye dergisi dahil olmak üzere farklı fotoğraf projelerinde yer almış bunun yanında müzik videoları, kısa film, dizi, reklam ve tanıtım filmlerinde de oyuncu/performansçı olarak rol almaya devam etmiştir. Sanatçı kimliğine ek olarak 2016 yılından itibaren İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası başta olmak üzere LGBTİ+ aktivizm alanında cinsiyet ve beden politikaları üreten çeşitli projelerde bağımsız aktivist olarak aktif çalışmalarını sürdürmektedir.  

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org