Tarih: 05/12/2020

Performans Afişi

Kübra Uzun'un düzenlediği A Trans History Sung, 3 Aralık'ta Volksbühne Dijital'de Prömiyer Yaptı. İzleyiciler Vimeo Üzerinden İzleyebilecek.

Kübra Uzun'un (İnstagram: @qubra_uzun) kendi hayatından yola çıkan ve Berlin'deki Volksbuehne Tiyatrosu'nun dijital sezonunda yer alan A Trans History Sung performansının prömiyeri geçtiğimiz Çarşamba dijital olarak gerçekles?ti. Kübra Uzun'nun Instagram uygulaması üzerinden şarkılar ve hikayelerle gerçekleştirdiği performansı Onur Karaoğlu (İnstagram: @onurkaraoglu) yönetiyor. A Trans History Sung Volksbuehne'nin web sayfasında izlenebiliyor. Performansa buradan ulaşabilirsiniz. 

 

A Trans History Sung, hikayeler ve şarkıların kurduğu dijital bir performans, gullümiyet, küçük bir veda ve tarihi bir anıt!

Kübra'nın şarkıları, hikayeleri ve sürpriz konukları ile gerçekleştireceği bu performans Volksbüehne Berlin (İnstagram: @volksbuehne_berlin) tiyatrosunun The Next Waves Theatre (İnstagram: @nextwavestheater) başlıklı dijital sezonunun bir parçası olarak sunulmaktadır.

 

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org