Tarih: 03/13/2020

Festival Afişi

Aphrodite Queer-Feminist Film Festivali, bu sene 5-6 Aralık 2020 tarihlerinde Pembe Hayat Kuirfest ortaklığında düzenleniyor.

 

Festival Bu Haftasonu

2018 yılından beri düzenlenen Aphrodite Queer-Feminist Film Festivali, film gösterimleri, tartışmalar ve atölyeler sayesinde sınırların ve bedenlerin politikliğini işlerken, kuir-feminist öznelerin sanat ve aktivizm projeleri ile deneyimlerine kulak veriyor. Festival bu sene 5-6 Aralık 2020 tarihlerinde, Türkiye'nin ilk kuir festivali olan Pembe Hayat Kuirfest ortaklığında düzenleniyor. 

Yükselen Aşırı Sağ Hareketin Etkileri Konu Edinilecek

Festival aşırı sağ politik hareketin ve sistemik ırkçılığın artışının mülteci, göçmen veya LGBTİ+ bireyleri nasıl etkilendiğine oadklanırken cinsellik, beden, yakınlık ve gözetlenme olguları ile ilgili sanat ve aktivizm projelerine yer veriyor. Projeler kırılganlık, yalnızlık, kısıtlı hareket ve kapalı sınır politikalarıyla pandeminin nasıl yaşandığını da inceliyor.

Pembe Hayat Kuirfest De Ortak Küratörlüğünü yapıyor

2020 Aphrodite Queer-Feminist Film Festivalinin kürasyonu Aleanca LGBT (Arnavutluk), Sofia Queer Forum (Bulgaristan), Pembe Hayat Kuirfest (Türkiye) ve Tiiiit! Inc. (N. Makedonya) kolektifleri tarafından ortak olarak yapılıyor. Festival bu sene özellikle Balkan bölgesi ve yakın çevresine odaklanıyor. 

Festival hakkında detaylı İngiglizce bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 

 

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org