Tarih: 19/11/2020

Belgesel Afişi

Kırmızı Şemsiye’nin hazırladığı "Pandemide Seks İşçileri" belgeseli yakında derneğin YouTube kanalında olacak.

Belgesel, Pandemi Sırasında Seks İşçilerini Takip Ediyor

Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği, sosyo-ekonomik eşitsizlikleri derinleştiren pandemi sürecini seks işçilerinin gözünden anlatan bir belgesel hazırladı.

Belgeselin tanıtım metni ise şöyle:

“Seks işçileri, işlerini çoğunlukla bir meslek olarak tanımayan hukuk sistemi, kriminalizasyon, önyargılar ve toplumsal cinsiyete dayalı ve/veya meslek temelli ayrımcılık pratikleri nedeniyle toplumun kırılgan kesimleri arasında yer alıyor.

“Her zaman olduğu gibi pandemi benzeri toplumsal kriz anlarında da geleneksel koruma mekanizmalarına erişimde güçlük çeken seks işçilerinin sosyal güvence ve hizmetlere erişimi sağlanmalı, seks işçiliği bir meslek olarak tanınmalı ve seks işçilerine yönelik ayrımcı dil ve tutumlarla mücadele edilmelidir.

“Seks işçilerinin hakları insan haklarıdır.”

Belgesel Yakında Yayında

“Pandemide Seks İşçileri” belgeseli önümüzdeki günlerde derneğin Youtube hesabında yayınlanacak.

Belgeselin fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Kaynak: Kaos GL. 

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org