Tarih: 19/10/2020

Film Tanıtım Görseli

Adı:İnsan; bir travesti, Rum bir ev sahibesi ve gay oğlundan oluşan yaşam üçgenine sonradan dâhil olan çaresiz bir kadının ve yeni doğmuş bebeğinin topyekûn hayata tutunma çabalarının hikâyesi. Önyargı ve ayrımcılığı eleştiren film, çabalara rağmen Türkiye'de gösterime çıkamadı.


 
İki Dilde Çekildi

Film, hem İngilizce (Name: Human), hem de Türkçe (Adı: İnsan) iki ayrı uzun metraj film olarak çekildi. Fim Rum bir ev sahibesi, gay oğlu ve pansiyoner olarak onlarla yaşayan şarkıcı bir travestiden oluşan yaşam üçgenine sonradan dâhil olan çaresiz bir kadının ve yeni doğmuş bebeğinin topyekûn hayata tutunma çabalarının hikâyesini konu edindi. 

Türkiye'de Gösterime Giremedi

Film büyük çabalara rağmen Türkiye'de gösterime giremedi. Nouvart haberine göre film dağıtımcıları filmi beğendiklerini ancak bu filmi dağıtıma çıkaramayacaklarını belirtti. Yapımcılar filmi Türkiye'de dağıtıma çıkarmak isteklerinin ve çabalarının devam ettiğini ifade etti.

İngilizce Film Gösterimde

İngilizce film “Name: Human”, 20 Kasım’dan itibaren Independent Film Screen’de digital sinema gösterimine çıktı. 30 Kasım’dan itibaren de Amazon Prime, Roku, Apple TV gibi platformlarda gösterimde olacak (Nouvart). 

 

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org