Tarih: 23.06.2020

28. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası kapsamında Pembe Hayat Derneği ortaklığında düzenlenecek “Peki Translar Nerede?” etkinliği Perşembe 17.00’da. Katılmak için kayıt olmayı unutmayın!

Bu yıl 28. kez düzenlenen İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası başladı. Pandemi nedeniyle çevrimiçi platformda düzenlenen onur haftası yine pek çok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Pembe Hayat Derneği tarafından 18 Haziran’ın ardından etkinlik, dernek aktivisti Efruz Kaya’nın moderasyonunda Perşeme günü düzenlenecek:
 
“Peki Translar Nerede?”
“Hetero-patriyarkanın egemen olduğu cis-merkezci toplumda cinsiyet kimliği mücadelesini tümevaran bir biçimde ele almayı hedefleyen etkinlik, trans öznelerin "ben neredeyim" sorusuna vereceği cevaplarla genele bir projeksiyon tutmuş olacak. Öznelerin kendi kişisel hikayelerinden hareketle hem LGBTİ+ komünitesinde "nerede" olduklarını, hem kendi deneyimlerinde "nereden nereye" geldiklerini ve "nereye" gitmekte olduklarını, hem de toplumda birey olarak kendilerinin ve genel olarak trans hareketinin "nerede" olduğunu gözler önüne serecek olan etkinlik, bu hiyerarşilerle örülmüş toplumda trans varoluşların "nereye" varmayı arzuladığını da ortaya dökmüş olacak. 15 kişilik katılımla sınırlı olan bu etkinlik, trans beyanı olan kişilere açıktır.
Moderasyon: Efruz Kaya”
 
Etkinliğe kayıt yaptırmak için tıklayın.
 

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org