Tarih: 27.03.2020

Çayan Hakiki, Genç LGBTİ+ Derneği’ni konuk ederek şugarlık alıkacak!

 Haftaiçi her gün karantina günlerinde canı sıkılan lubunyaların evlerine konuk olan Pembe Hayat Derneği, geçtiğimiz gün Demhat Aksoy ile bol gullümlü bir canlı yayın gerçekleştirdi. “Gullüm” üzerine düşünen, konuşan ve fikir üreten yayın katılımcıları, güllümün hayatlarımızda nasıl bir yeri olduğuna dair tartıştı.
 
Bugün ise canlı yayın konuğu Çayan Hakiki! Her hafta Cuma “Hakiki Küründen Soruyor” başlığıyla düzenleyeceği canlı yayın programlarında bir sivil toplum kuruluşunu konuk ederek çalışmalarını konuşacak olan Hakiki, LGBTİ+ örgütlerini tanıtarak hangi alanlarda destek alınabileceğine dair bilgiler verecek:
 
“Bu zamana kadar küründen de olsa madilik attık, şimdiyse şugarlık alıkma zamanı! Özellikle korona günlerinde evlerinde kalan, çok çalışıp evde kalan lubunyaların yalnızlık hissini gidermeye çalışan STK emekçisi lubunyalarla bir araya gelip çalışmalarını dinleyeceğiz. Hakiki küründen soracak, kaçırma!”
 
İlk program konuğu olan Genç LGBTİ+ Derneği, canlı yayına katılarak çalışmalarına dair bilgiler verecek.
 
@pembehayatlgbti

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org