Tarih: 26.03.2020

Pembe Hayat aktivisti Demhat Aksoy, “Karantina Gullümleri” ile her Perşembe 19.00’da canlı yayında olacak!

Karantina günlerinde lubunyaların evlerine konuk olmaya devam eden Pembe Hayat, haftaiçi her gün 19.00’da Instagram üzerinden yaptığı canlı yayınlar ile lubunyaları bir araya getirmeye devam ediyor. Transfeminist Söyleşiler’den Karantina Kafası’na pek çok programla LGBTİ+’ları bir araya getiren derneğin Perşembe programı da belli oldu: Karantina Gullümleri!
 
Dernek aktivisti sanatçı Demhat Aksoy’un yer alacağı canlı yayınların ilki bugün gerçekleşecek. Kendini ve kendi süreçlerini aktaracak olan Aksoy, önümüzdeki haftalar ise her Perşembe LGBTİ+ hareketinden önemli bir ismi konuk ederek gullümü bol bir program yapacak.
 

“Gullüm bizim direnme biçimimiz”

Başlayacağı yeni program üzerine konuşan Aksoy, nelerin yer alacağından bahsediyor:
 
“Gullüm bizim direnme biçimimizdir. Bugün ve her Perşembe gullüm atacağız. Göç etme halimize, dönmeliğimize, acılarımıza, mutluluğumuza, kolilere, aşka, ayrılığa ve takibi karantinaya?
 
Hepimizin biraz olsun ihtiyaç duyduğu ve benim de yıllardır özlem duyduğum güllüme bu akşam benimle davetlisiniz! Lütfen şugariyetlerinizi hazırlayınız, akşama korona gullümü var!”
 
@pembehayatlgbti

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org