Tarih: 17.02.2020

Pembe Hayat Derneği web sitesinde yer alan E-Posta Bülteni’ne kayıt olarak, Pembe Hayat Derneği’ndeki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz!

Pembe Hayat Derneği, trans odaklı medyası ile transların maruz kaldığı hak ihlallerini, trans haklarıyla ilgili gelişmeleri ve dünyadan haberleri okurları ile paylaşmaya devam ediyor. Kurduğu mail grubu ile düzenli olarak etkinlik ve haberleri paylaşan derneğin web sitesinde yer alan “Bizden haberdar olmak için tıklayın” butonuna tıklayarak dernek haberlerini takip edebilirsiniz.
 

“Hak İhlaline Uğradım!”

Derneğin web sitesinde yer alan bir diğer hizmet ise: Hak İhlaline Uğradım butonu. Derneğin sosyal hizmet uzmanı kişilerin cinsel yönelim ve cinsiyet kimliklerinden kaynaklı yaşadıkları herhangi bir hak ihlali ve ayrımcılık durumunda; bu hak ihlallerini raporlarını tutmakta ve bu raporlar doğrultusunda kişiye psiko sosyal destek ve hukuki destek için gerekli hizmeti sağlamaya çalışmaktadır.
 
Hak ihlali formunda olayın geçtiği tarih, saat, yer; olayın faili, olayın nasıl gerçekleştiği; olayın emniyete yansıyıp yansımadığı, darp raporu olup olmadığının yanında kişilerin dernekten taleplerinin olup olmadıkları ya da psikolojik destek isteyip istemedikleri de soruluyor. Talepler doğrultusunda kişilere ihtiyaç duydukları sosyal, psikolojik ve hukuki yönlendirmeler yapılıyor.

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org