Tarih: 10.02.2020

Pembe Hayat Derneği tarafından hazırlanan 9. Pembe Hayat KuirFest’in VLOG’unun ikinci bölümü yayımlandı.

Pembe Hayat YouTube kanalı aracılığıyla yayımlanan VLOG, festivale gelemeyenleri festivalde hissettirecek! Tüm interaktif etkinliklerin görüntülerinin, röportajların ve diğer pek çok anın kadraja alındığı video, Çayan’ın sunumuyla festivalin iki gününe odaklanıyor. Fransız Kültür Merkezi, Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi, Vault34, Altyazı Sinema Derneği, SPoD LGBTİ+ Derneği, Feminist Mekan ve SALT Galata’da eş zamanlı olarak devam eden etkinlikler, katılımcılara unutulmayacak bir festival yaşattı!
 

SPoD ve Feminist Mekan teftişlendi!

SPoD LGBTİ+ Derneği’nin ofisinde bir araya gelen na-binaryler ile konuşan Çayan, aynı zamanda ofisi gezerek Pembe Hayat YouTube takipçilerine SPoD’u tanıtıyor. Ardından Feminist Mekan’a geçen çekim ekibi, İstanbul’da bulunan Feminist Mekan’ı gezerek katılımcılara TERF tartışmalarına dair sorular soruyor.
 

“Festival ruhu ayağınıza geldi!”

VLOG’un 2. Bölüm tanıtım metni şu şekilde:
 
“Lubunyalar! Festival ruhu ayağınıza geldi! Vlog'un 2. bölümü yayında!
Zahter'den "zılgıt şov"
Kuir Oyuncular ne konuştu?
Spod'un bir saati kaç lira?
Na-Binaryler heyecanlı mı? Heyecanlıysa neden?
Bu feministler burada ne yapıyor?
Hangi edebiyatçı kiminle koli kesmiş?
Hepsi ve daha fazlası Vlog'un 2. bölümünde!”
 
İzlemek için tıklayın.
 

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org