Tarih: 06.01.2020

9. Pembe Hayat KuirFest’in İstanbul ayağındaki tüm söyleşi, paneller ve açılış gecesinde; İngilizce-Türkçe çevirinin yanı sıra İşaret Dili çevirisi de olacak.

23-26 Ocak tarihleri arasında İstanbul’da unutulmayacak bir festival yaşatmaya hazırlanan Pembe Hayat KuirFest’in dokuzuncu senesine dair ipuçları gelmeye başladı! 4 gün boyunca sürecek festival, onlarca filmin yanı sıra pek çok söyleşi, panel ve partiye ev sahipliği yapacak. Üstelik düzenlenecek tüm söyleşi ve panellerde İngilizce-Türkçe çevirinin yanı sıra İşaret Dili çevirisi de olacak!
 
8. Pembe Hayat KuirFest’in açılış aşamasında Pembe Hayat’ın YouTube kanalına konuk olarak festivalden bahseden ekip, festivalin engelli erişebilir hale gelmesi noktasında çalışmalara başladıklarını ve dokuzuncu sene için daha erişebilir bir festival kurgulayacaklarını söylemişlerdi. Konu üzerine çalışan KuirFest ekibi, 9. Pembe Hayat KuirFest’in İstanbul ayağında düzenlenecek tüm interaktif etkinliklerde İşaret Dili çevirisinin olacağını belirtti.
 
Filmlerde de İşaret Dili çevirisi olması için çalışan festival ekibi, onuncu senesinde daha erişebilir bir festivalle takipçileriyle buluşmayı hedefliyor.
 
23-26 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek 9. Pembe Hayat KuirFest’i takip etmeyi unutmayın!

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org