Tarih: 25.12.2019

9. Pembe Hayat KuirFest, 23 Ocak’ta İstanbul’da başlıyor! 27 Ocak’a kadar devam edecek olan festival, dolu dolu programıyla İstanbul’un kuir sanat nabzını tutacak.

Bu sene de pek çok LGBTİ+ yapımı ve etkinliği takipçisiyle buluşturmaya hazırlanan KuirFest, 23 Ocak’ta düzenleyeceği açılış galası ve gösteriminin ardından, Banu Alkan’ın sahne alacağı konser ile dokuzuncu senesini açacak. Düzenlenecek partide DJ performansı ile Zahter, Şevval Kılıç, Özgür Kaktüs, Asîde ve Deus ex Machina sahne alıyor olacak. Aynı zamanda Dudakların Cengi, KuirFest’e özel performanslar ile geceyi şenlendirecek.
 

KuirFest’te neler olacak?

Bu sene, gösterilecek filmler yaşlılık, şiir, trans haller, mülteci, güllüm, aşk, interseks ve magazin tarihi gibi birçok konuyu odağına alıyor. Pek çok alandan kuir yapımları bir araya getiren festival, takipçilerine dolu dolu 4 gün yaşatacak.
 
Film gösterimlerinin yanı sıra pek çok etkinlik ve parti ile de katılımcılarla buluşacak olan KuirFest, unutulmayacak bir festival yaşatmak için hazırlanıyor!
 
Festivale dair detaylı bilgi, çok yakında PembeHayatKuirFest.org’ta!

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org