Tarih: 30.10.2019

9. Pembe Hayat KuirFest için FilmFreeway üzerinden yapılacak başvurular için son tarih yarın (31 Ekim).

Sekizinci senesinde 3 şehir, iki ülke ve ardından da üç haftalık programı ile Berlin’e giden KuirFest, seneyi dünyanın her yerindeki filmleri dünyanın her yerindeki takipçileri ile buluşturabilmek için kurduğu LGBTİ+ Film Platformu ile kapattı. Dokuzuncu sene hazırlıklarına ara vermeden başlayan festival, 24-26 Ocak tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek!
 
Dünyanın her yerinden LGBTİ+ yapımlara ulaşıp, programına eklediği filmleri bu sene de Türkiye ve birçok ülkeye taşımayı hedefleyen Pembe Hayat KuirFest’in programında çok özel seçkiler yer alacak. Aynı zamanda her yıl dünyadan festivallerin seçkilerini Türkiye’ye de taşıyan festival, bu sene de sürpriz konuk ve seçkileriyle dolu dolu hazırlanıyor!
 
31 Ekim tarihinde son bulacak başvuru için yarın son gün. Başvuru koşullarını gözden geçirebilir ve filminiz ile yarın akşama kadar başvurabilirsiniz!
 
Başvuru Koşulları
1. LGBTI+ temalı filmler ve/veya kuir yapımlar festivale başvurabilir.
2. Festival’e Türkiye’den ya da Türkiye’ye dair yapılacak başvurular ücretsizdir.
3. Festival’e Türkiye dışından yapılacak başvurularda uzun metraj film başvuruları için standart 5 $, örenci 3 $ iken, kısa ve orta metraj başvuruları için ise 3-1 $’dır.
2. İlk gösterimini Mayıs 2018’den önce yapmış filmler kabul edilmeyecektir.
3. Festival’in seçeceği filmlerin yüksek çözünürlüklü indirilebilir gösterim kopyalarına sahip olmaları gerekmektedir.
4. Orijinal dili İngilizce olmayan filmlerin kopyaları İngilizce altyazılı olmalıdır. Orjinal dili İngilizce olan filmlerin diyalog listesi göndermesi gerekmektedir.
5. Seçilen filmlerin tüm tanıtım materyalleri 31 Ekim 2019 tarihine kadar kuirfest@pembehayat.org adresine gönderilmelidir. Sağlanan materyallerdeki eksik ya da hatalı bilgilerin sorumluluğu festivale ait değildir.
6. Katalogda yayınlanacak yazılar festivalin inisiyatifindedir.
7. Festival programına kabul edilen filmlerden en fazla 3 dakikalık görüntü, hem filmin hem festivalin tanıtımı için ulusal ya da uluslararası medyada gösterilmek üzere kullanılabilir.
8. Festival, hem seçilen filmin hem de bütün programın tanıtımını yapmak üzere kendi web sitesinde ve sosyal medya kanallarında görselleri kullanma hakkına sahiptir.
9. Festival yönetimi seçilen filmlerin gösterim programına karar veren tek yetkilidir.
10. Filmin festivalden geri çekilebilmesi için son tarih 15 Aralık 2019’dur.
 
Başvurmak için tıklayınız.

Türkiye’nin ilk trans hakları derneği olan Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, 30 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Dernek adını Alain Berliner’in yönettiği ve erkek bedeninde doğmuş bir kız çocuğun hikayesinin anlatıldığı Pembe Hayat (Ma vie en rose, 1997) adlı filmden almıştır.

BİZE YAZIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0312 433 85 17

0312 433 85 18

0532 462 17 05

bilgi@pembehayat.org